Проучете този доклад за отглеждане на грозде

Нарушава се хранителният режим и дори се стига до по-бързо стареене на лозите - те стават по-слабо устойчиви на студ, болести и неприятели.

Една от важните задачи на почвообработката е унищожаване на плевелната растителност. Плевелите се явяват сериозен конкурент на лозовото растение по отношение на влагата, хранителните вещества, светлината и топлината.

За свеждане до минимум на всички трудоемки процеси в лозарството и овощарството Ви предлагаме голям избор от качествени машини за лозя и овошки. Тук можете да разгледате и да поръчате пневматична машина за връзване на лозя, лозаро-овощарска фреза, автоматично отклоняваща се секция, машина за плевене, метачка за събиране на опадалите клонки след резитба, както и различни по размери и функционалности самоходни платформи за бране на плодове.

Земеделие Прецизно земеделие Анализатори за почва

Днес пазарът на земеделски пособия и конструкции предлага широка гама лозарски подпори – бетонни, от импрегнирана дървесина, от поцинковани метални профили и др.

Неделчев (агротехника и ампелография), К. Д. Стоев (физиология на лозата), М. Кондарев (селекция и агротехника).

/ Аминокиселини Хоби торове Водоразтворими торове Водоразтворими торове

Клиновете на калемите се оформят по познатия начин, като се стремите те да съвпаднат с разцепите на основата. Кората на присадките трябва да съвпада с тази на подложката, а долната им пъпка трябва да сочи навън. Тук важно е да покриете отново с кора, да фиксирате и да насипете рохкава пръст около основата на лозата. През лятото трябва да почистите росните коренчета, които се образуват около калемите и да откриете леторастите, които са се появили в основата на лозата, за да могат да свикнат с външните условия.

Друг метод за съхранение на джибрите е покриването им със слама и замазването им с кал, като отгоре отново се нанася пласт пясък. Този пласт ще запълни появилите се пукнатини в замазката.

На зелено можем лозя да присаждаме по време на вегетацията на растенията - от края на май до средата на юли.

Според специалистите оран с лемежен плуг в междуредията трябва да се прави само при наличието на много коренищни плевели, защото иначе силно се уплътнява орният слой и се влошава водно-въздушният режим на почвата.

Освен навесни култиватори, могат да се използват още и разрохквачи, плоскорези, дискови брани, фрези с вертикални и хоризонтални валове и различни видове отклоняващи се секции.

Още интересни статии по темата На какви разстояния се засаждат на лозите? - ЛОЗАРСТВО Даниел Стоенчев Избор на място за засаждане на ново лозе - ЛОЗАРСТВО Даниел Стоенчев Цъфтеж и оплождане на лозите - ЛОЗАРСТВО Даниел Стоенчев

Повърхността се набраздява и опасността от ерозия нараства.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Проучете този доклад за отглеждане на грозде”

Leave a Reply

Gravatar